Tani i szybki hosting stron WWW od Hostido
Posiadanie strony internetowej to ważny element współczesnego biznesu. Umożliwiają one lepsze docieranie do odbiorców, a także handel bez wychodzenia z domu. Jednak, aby strona mogła działać, musi zostać umieszczona na hostingu. Poniższy artykuł skupi się na wyjaśnieniu, czym jest hosting i jak go wybrać.
Czym jest hosting?
Jest to usługa umożliwiająca działanie stron internetowych. W jej ramach właściciel serwera (hostingodawca) udostępnia jego zasoby klientowi (hostingobiorcy). Serwer z kolei jest to wysoce wydajny komputer działający całą dobę, cały tydzień. Umieszczenie na nim plików strony czyni ją dostępną. Po wpisaniu w przeglądarkę stosownego adresu odbiorca łączy się z serwerem i może korzystać z danego portalu.
Na co zwrócić uwagę, wybierając hosting?
Hostingodawcy oferują różnorodne standardy usług. Często w tej samej firmie uzyskać można kilka różniących się między sobą pakietów. Najczęstszymi różnicującymi parametrami są:
- pojemność i rodzaj dysku
- procesor
- pamięć RAM
- łącze internetowe
- limit transferu
- oprogramowanie
- ilość dostępnych domen
Warto poświęcić dużo czasu dyskowi. Innej pojemności będzie wymagać prowadzony po godzinach blog, a innej ogólnopolski sklep internetowy. Poza samą pojemnością warto zwrócić uwagę na rodzaj dysku. Najlepszym, bo najszybszym jest SSD NVMe. Cechuje się on prędkością nawet jedenaście razy przewyższającą zwykłe dyski SSD. Dyski HDD są technologią starą i powoli wychodzącą z użycia.
Limit transferu również jest nie bez znaczenia. Nawet najszybsze łącze nie jest atrakcyjne przy dużych restrykcjach. Warto więc znać planowane zużycie danych. Wtedy nawet przy ograniczeniach nie grożą spowolnienia czy przerwy w dostępie. Oczywiście najlepsze są oferty bez jakichkolwiek limitów.
Czynnikiem dużej wagi będzie także ilość dostępnych domen. Osoby prowadzące kilka biznesów lub biznesy w kilku państwach mogą potrzebować więcej, niż jednej. W przypadku największych działalności może zajść konieczność posiadania nawet pięćdziesięciu dostępnych domen.
Dobry serwer oferuje także zabezpieczenia. Najważniejszym z nich będzie kopia zapasowa. Powinna ona być wykonywana co dwadzieścia cztery godziny i przechowywana przez okres jednego tygodnia. Oczywiście niektóre firmy oferują dłuższe przechowywanie, czasem liczone w miesiącach.
Jak rozpoznać dobrą firmę hostingową?
Hostingodawca powinien przede wszystkim cieszyć się uznaniem innych klientów. Przed nawiązaniem współpracy dobrą praktyką jest sprawdzenie, co na jego temat mówią inne osoby. Można to sprawdzić na grupach w mediach społecznościowych lub w wyszukiwarkach internetowych. Oczywiście warto unikać usług, na które setki osób się skarżą. Dodatkowo warto porównać ceny. Tę samą jakość być może uda się uzyskać w innej firmie po niższej cenie. Niemniej ważne są zaoferowane parametry. Trzeba umieć dobrać odpowiednie ich poziomy do swoich potrzeb. Jakościowy hostingodawca przed podpisaniem umowy wyjaśni wszystkie aspekty techniczne i pomoże w wyborze. Przykładem może być tani i szybki hosting stron WWW od Hostido.
Leave a reply
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.