Mezoterapia igłowa- jak działa?
Mezoterapia igłowa w Gdańsku to popularny zabieg, który znajduje powszechne zastosowanie w kosmetologii nie tylko do zmniejszenia już istniejących zmian, ale także do działań profilaktycznych. Na czym dokładnie polega mezoterapia w Gdańsku? Jakie można wyróżnić jej rodzaje i kiedy warto udać się na zabieg?
Mezoterapia – czym jest i jak działa?
Mezoterapia igłowa głowy w Gdańsku to zabieg, na który decyduje się coraz więcej kobiet. To mało inwazyjna metoda, która cieszy się ogromną skutecznością. W wersji igłowej i mikroigłowej specjalista powoduje przerwanie ciągłości skóry wykonując serię kontrolowanych iniekcji. Podczas mezoterapii bezigłowej stosowany jest prąd o wysokiej częstotliwości, który nie powoduje przerwania tkanek. Niezależnie od przyjętej metody zabieg jest bezbolesny, powoduje niewiele komplikacji.
Mezoterapia igłowa w Gdańsku – kto powinien się zdecydować na zabieg?
Mezoterapię jest przeznaczona dla osób w różnym wieku, zwykle jednak od 25. roku życia. To czas, aby zacząć działać profilaktyczne, wzmacniając struktury skóry. Zabiegi po 35. roku życia zapewniają spektakularne efekty odmłodzenia, a później usuwają płytkie zmarszczki i zmniejszają ich widoczność zmarszczek. W przypadku mezoterapii w pierwszej kolejności należy wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Podstawowym jest uczulenie na którykolwiek składnik substancji aktywnych, a także ciąża lub karmienie piersią. Kolejnym przeciwwskazaniem jest cukrzyca, infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze skóry. Pacjenta dyskwalifikuje także zażywanie leków przeciwzakrzepowych oraz choroba nowotworowa.
Mezoterapia – kto wykonuje zabieg?
Mezoterapię powinien wykonywać wykwalifikowany specjalista, w tym kosmetolog lub lekarz medycyny estetycznej. Aby uzyskać jak najlepsze efekty, zabieg należy wykonywać w pełnej serii, która obejmuje kilka zabiegów w równych odstępach czasu. Po kilku miesiącach można wykonać zabieg przypominający, zgodnie z zaleceniami specjalisty.
Mezoterapia – efekty
Mezoterapia to potwierdzony zabieg o dużej skuteczności, która wpływa pozytywnie na wygląd i kondycję skóry. Efekty można zauważyć już po pierwszym zabiegu, ale największą skuteczność można osiągnąć po pełnej serii zabiegów. Wśród najważniejszych efektów wymienia się takie jak:
- zahamowanie postępujących procesów starzenia się skóry,
- nadaje skórze promienny wygląd. Wygładza i zwiększa elastyczność skóry,
- wpływa na utrzymanie napiętego owalu twarzy,
- przeciwdziała efektowi wiotkiej skóry,
- niweluje blizny potrądzikowe.
Pielęgnacja skóry po zabiegu – jak powinna wyglądać?
Mezoterapia jest nieinwazyjną metodą, która wykorzystywana jest w wielu obszarach kosmetologii, poprawiając kondycję i wygląd skóry. Osiągane dzięki niej efekty mogą być naprawdę spektakularne, choć znaczenie ma również pielęgnacji skóry na co dzień. W związku z tym skuteczność zabiegu ma ogromne znaczenie, biorąc pod uwagę pielęgnację skóry. W związku z tym pacjent powinien stosować dobrej jakości kosmetyki, które wpływają na odpowiedni poziom nawadniana i zwiększają odporność skóry na niekorzystne działanie szkodliwych czynników, w tym takich jak promienie UV czy dym papierosowy.
Przez kilkanaście godzin po zakończonym zabiegu z użyciem igieł – niezależnie od zastosowanej metody – może pojawić się miejscowe zaczerwienienie skóry, które znika samoistnie. Niemniej jednak, przez kilka dni po zabiegu niewskazane jest korzystanie z basenów ani sauny, aby nie zwiększać zaczerwienienia i podrażnienia skóry. Wszystkie zalecenia po zabiegowe przekazuje lekarz po zakończonym zabiegu.
Podsumowanie
Podsumowując, mezoterapia to bezinwazyjny i bezbolesny zabieg, który cieszy się ogromną popularnością w kosmetologii. Wszystko za sprawą jego ogromnej skuteczności, jak i prostej procedury zabiegowej, co pozwala osiągnąć zadowalające efekty, zniwelować niekorzystne zmiany, w tym przede wszystkim zmarszczki oraz blizny, a także ogólnie poprawić kondycję skóry. Częstotliwość i długość zabiegu dopasowywana jest do indywidualnych potrzeb pacjenta.
Leave a reply
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.