Jak dbać o powerbank, aby służył jak najdłużej?
Powerbank to konieczność na te czasy, kiedy nie mamy rąk. Za jego pomocą można szybko i sprawnie naładować smartfony lub inne urządzenia. Można go nosić w torbie i jest bardzo lekki. Co jakiś czas należy go naładować. Jak to zrobić prawidłowo?
Jak prawidłowo ładować power bank?
Nawet najbardziej wytrzymałe powerbanki wymagają od czasu do czasu ładowania. Istotne jest, aby Twój powerbank był prawidłowo ustawiony. Aby przedłużyć żywotność baterii zewnętrznej, należy wykonać następujące czynności bezpośrednio po zakupie: Naładuj baterię do 100 procent bezpośrednio po zakupie. Zasilacz zakupiony w sklepie wytrzymuje zwykle 70-80%. Po zakupie należy wykonać 2-3 pełne cykle ładowania/rozładowania.
Nie dopuść do rozładowania urządzenia poniżej 0% po naładowaniu. Może to spowodować, że akumulator stanie się bezużyteczny. Najlepiej jest podłączyć go ponownie, gdy pozostanie 10-20%. Niektóre urządzenia wyświetlają dokładny procent naładowania baterii zewnętrznej. Inne mają specjalne żarówki, których jest zwykle 4. Jeśli pozostała tylko jedna żarówka, pozostały poziom naładowania wynosi 25% lub mniej. Na wyświetlaczu pojawia się procent pojemności baterii, która pozostała.
W miarę możliwości należy używać oryginalnej ładowarki. Ma ona już idealną charakterystykę (prąd i napięcie 5,V). Jeśli oryginalny adapter nie jest dostępny (nie było go w opakowaniu), możesz kupić urządzenie, które ma maksymalny prąd 2,5A. To samo dotyczy Twojego kabla USB. Użyj oryginalnego kabla USB do ładowania. Jeśli bateria rozładowuje się szybciej, powtórz ładowanie.
Wyłącz urządzenie na kilka sekund, aby umożliwić baterii otrzymanie „trickle charge”. Jest to sytuacja, w której prąd powoli maleje, ale energia nadal wypełnia wszelkie małe luki pozostałe po głównym ładowaniu. Przed podłączeniem ładowarki i Power Banku należy sprawdzić adapter, a także kabel USB. Nie powinien on być uszkodzony, nawet gołe przewody. Aby uniknąć przegrzania, nie należy pozostawiać „baterii”, podczas ładowania, na słońcu. Nie dotyczy to zewnętrznych „baterii”, które są ładowane przez światło słoneczne. Można pracować na baterii zasilanej energią słoneczną. Bateria nie powinna być wystawiona na działanie ekstremalnych lub niskich temperatur. Przed użyciem „Power Banku” upewnij się, że przeczytałeś instrukcję obsługi i zastosowałeś się do zaleceń, które zostaną omówione.
Trzy główne sposoby ładowania Power Banku to: poprzez kabel USB z laptopa/komputera stacjonarnego, z gniazdka z zasilaczem lub z samochodowej zapalniczki. Druga metoda jest szybsza, ponieważ gniazdko może zapewnić wystarczający prąd ładowania. Adapter może nie być dołączony do akumulatora. Zakłada się, że adapter może być używany z adapterem dołączonym do telefonu. Adaptery te zazwyczaj zapewniają prąd o natężeniu 1A. Zaleca się zakup adapterów na prąd 2-2,4 A lub 5 V lub ładowanie np. tabletu za pomocą adaptera. Adapter powinien zapewniać prąd o natężeniu 2 – 2,5A.
Power bank podłącza się tak samo jak telefon. Wtyczkę USB kabla wkładamy do adaptera, a micro-USB podłączamy baterię. Wtyczka power banku powinna być włożona do gniazdka. Zazwyczaj nie trzeba nic naciskać, aby włączyć zasilanie. Bateria rozpoznaje przepływ i rozpoczyna ładowanie.
Jak długo trwa ładowanie akumulatora? Mała bateria o pojemności od 4000 do 5000 mAh wystarczy na około 4 do 6 godzin. Akumulator może być bezpiecznie ładowany przez noc bez ryzyka przeładowania. W „bateriach” zainstalowane są specjalne kontrolery, które całkowicie wyłączają ładowanie po naładowaniu baterii energią. Dzięki temu nie trzeba śledzić procesu ładowania. Więcej do przeczytania na stronie https://power-pack.pl/
W jakich warunkach najlepiej przechowywać powerbank?
Powerbank jest naładowany, gdy ostatnia lampka przestanie migać lub ekran pokaże 100%. Wiele powerbanków wyłączy się automatycznie po pełnym naładowaniu. Aby odłączyć powerbank i odłączyć kabel USB od baterii, Możesz zobaczyć światełka zamiast wyświetlacza, aby wskazać poziom baterii.
Transport i obsługa akumulatorów przenośnych. Elektrolit Li-pol jest odporny na wstrząsy i wibracje, ale nie powoduje uszkodzenia obudowy. Zawsze możesz zabrać ze sobą ładowarkę. Nie przestanie ona działać, jeśli to zrobisz. W przypadku upadku upewnij się, że obudowa jest nadal nienaruszona.
60% to optymalne naładowanie do przechowywania. Bateria jest bardzo stabilna i może być przechowywana nawet przez dwa lata. Jednak po około 20% będzie się powoli samorozładowywać. Gadżet można przechowywać na półce przez wiele lat. Następnie podłącz go do prądu i naładuj – nadal będzie w pełni sprawny. Specjalna powłoka chroni litowo-polimerową substancję chemiczną, która po wysłaniu z fabryki generuje energię do ładowania smartfonów lub tabletów.
Leave a reply
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.