Dieta indywidualna. Jak można ją uzyskać?
Zrzucenie kilogramów, poprawa zdrowia, lepsze samopoczucie, dłuższe życie – to tylko niektóre przyczyny, dla których warto zadbać o swoją dietę. Nie każdy z nas ma jednak czas na to, aby zadbać o nią we własnym zakresie. Rozwiązanie to usługi dietetyczne. Jak można uzyskać dietę indywidualną? Z jakimi kosztami jest ona związana? Sprawdzamy!
Czym jest dieta indywidualna?
Pod pojęciem diety indywidualnej znajduje się rodzaj diety stworzonej na indywidualne zamówienie. Jest to zatem program dietetyczny dopasowany specjalnie do osoby, która ma z niego skorzystać. Dzięki temu pozwala on na uzyskanie znacznie lepszych rezultatów niż w przypadku diet gotowych, na przykład dostępnych w internecie, książkach czy gazetach.
Dieta indywidualna jest dopasowana do:
- wieku
- BMI – wagi i wzrostu
- stanu zdrowia
- trybu życia
- preferencji żywieniowych
- alergii i nietolerancji
Dzięki temu, że dieta indywidualna uwzględnia wszystkie powyższe czynniki, może ona zapewnić najlepsze wsparcie dla osób, które nie mają czasu na samodzielne skomponowanie swojego programu żywieniowego.
Jak można otrzymać dietę indywidualną?
Dieta indywidualna powinna być przygotowana przez specjalistę. W tym przypadku potrzebny będzie dobry dietetyk, który ma szeroką wiedzę i doświadczenie w dziedzinie dietetyki, a także posiada w tym obszarze właściwe kwalifikacje.
Obecnie dietę na zamówienie można otrzymać na kilka sposobów – osobiście podczas wizyty w gabinecie dietetyka, a także przez internet, gdy skorzysta się z wygodnych konsultacji online. Każda z tych opcji pozwala na otrzymanie diety dopasowanej do własnych wymagań, dlatego sposób wizyty można dostosować do własnych potrzeb.
Aby skorzystać z konsultacji, warto poświecić wcześniej czas na zapoznanie się z różnymi ofertami dietetyków, aby wybrać najlepszą propozycję dla siebie. Dzisiaj wszystkie pomocne w tym informacje, w tym opinie i komentarze klientów, można znaleźć w internecie.
Z jakimi kosztami związana jest indywidualna dieta?
Niestety, dieta indywidualna nie jest refundowana przez NFZ dla każdego. Usługi w tym zakresie dostępne są jedynie dla osób ze wskazaniami medycznymi, między innymi ze znaczną otyłością.
Koszty usług dietetycznych nie są jednak bardzo wysokie, dlatego nie warto z nich rezygnować w obawie o spory wydatek. Koszty dzielone są na kilka kategorii, czyli na opłaty za konsultacje oraz za przygotowanie jadłospisu na określony czas.
Zazwyczaj koszt wstępnej konsultacji to około 120-150 złotych, natomiast konsultacji kontrolnej od 60 do 100 złotych. Za rozpisanie jadłospisu na 7 dni należy zapłacić około 150 złotych, a za 14 dni około 200 złotych.
Leave a reply
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.